Παιδική παχυσαρκία

ΘΕΜΑ: «Εκστρατεία ενημέρωσης για την Παιδική Παχυσαρκία»

Σας ενημερώνουμε ότι, η Κ.Α.Ε. Ολυμπιακός επιθυμώντας να συμμετάσχει στην υλοποίηση του «Κοινωνικού Σχολείου» ορίζει τον αγώνα καλαθοσφαίρισης μεταξύ των Κ.Α.Ε. Ολυμπιακός - Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. την Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014 και ώρα 12:30 μ.μ. στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, ως την απαρχή σειράς ενεργειών υποστήριξης των θεματικών αξόνων του «Κοινωνικού Σχολείου». Ο συγκεκριμένος αγώνας αφιερώνεται στην ανάδειξη του προβλήματος της Παιδικής Παχυσαρκίας.

Για το λόγο αυτό η Κ.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ αποφάσισε να διανείμει ΔΩΡΕΑΝ εισιτήρια για την παρακολούθηση του αγώνα από μαθητές Δημοτικών Σχολείων της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Αττικής. Κατά τη διάρκεια του αγώνα θα υπάρξει σειρά δράσεων για την ενημέρωση και αντιμετώπιση της Παιδικής Παχυσαρκίας.

Το σχολείο μας θα συμμετέχει σε αυτή τη δράση και έχει ήδη ενημερώσει τους γονείς των μαθητών ?μαθητριών της Στ΄ τάξης και όσοι έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον μπορούν να παραλάβουν τα δωρεάν εισιτήρια από τη διεύθυνση του σχολείου μας.